Від початку цієї доби відбулося 150 боєзіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
За даними штабу, найбільше сили РФ атакували на Покровському напрямку. Тут вони 45 разів намагалися прорвати українську оборону неподалік населених пунктів Шевченко Перше, Миролюбівка, Єлизаветівка, Малинівка, Лисівка, Удачне, Новомиколаївка, Троїцьке, Котлярівка та Андріївка. До цього часу тривають шість боєзіткнень.
Також російські сили збільшили свою активність на Торецькому напрямку, де 20 разів атакували позиції Сил оборони, на Новопавлівському напрямку, де українські підрозділи зупинили 18 російських штурмових дій, та на Курщині, де було 39 штурмових дій.
Минулої доби на цих ділянках фронту було дев’ять, 12 та 21 атака відповідно.
Російські війська продовжують атаки на Харківському, Куп’янському, Оріхівському, Придніпровському та Лиманському напрямках.
«Дві з трьох атак відбили наші захисники на Краматорському напрямку, ворог йшов вперед поблизу Курдюмівки та в бік Білої Гори, триває бій», – йдеться у зведенні.
За даними проєкту Радіо Свобода Донбас.Реалії, з початком весни армія країни-агресора відчутно збільшила тиск по всій лінії бойового зіткнення. За даними Міноборони України, у лютому на фронті було зафіксовано 3274 бойових зіткнення, а в березні – вже 4270. Переважна більшість із них – на Донбасі, який, на думку військових і аналітиків, є основною метою цьогорічної весінньо-літньої кампанії Росії.
Читайте також: В ISW пояснили, як візит Путіна на Курщину пов’язаний із його планами захопити Суми
21 травня російські ЗМІ повторили поширене російським Генштабом наприкінці квітня повідомлення про повне звільнення Курської області. Вони стверджують, що російський лідер Володимир Путін 21 травня вперше після виходу ЗСУ відвідав цей регіон.
Після цього Генеральний штаб Збройних сил України заявив, що російські заяви про завершення бойових дій на території Курської області «не відповідають реальній обстановці», а операція ЗСУ на Курщині триває.
Форум