Доступність посилання

ISW: збільшення РФ запасів зброї показує відданість Москви досягненню своїх цілей шляхом затяжної війни


Наслідки російських атак на Київщині, 25 травня 2025 року
Наслідки російських атак на Київщині, 25 травня 2025 року

Збільшення Росією запасів ракет, виробництво безпілотників та їх адаптація демонструють відданість Москви досягненню своїх цілей воєнним шляхом у затяжній війні в Україні. Про це йдеться звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики звертають увагу на повідомлення видання The Economist про те, що, за оцінками джерел в українському уряді, Кремль має на озброєнні 500 балістичних ракет, Росія збільшує виробництво безпілотників «Шахед» і наразі може виробляти приблизно 100 «Шахідів» на день – приблизно в чотири-п’ять разів перевищує їх оціночний добовий обсяг виробництва наприкінці 2024 року.

Читайте також: ЦПД: у Росії під удар дронів потрапило виробництво «Шахедів»

ISW пише, що дедалі більші російські атаки узгоджуються з повідомленнями про те, що Росія значно збільшує свої можливості з виробництва і зберігання вітчизняних безпілотників «Шахед», дронів-приманок, а також ракет.
В Інституті вивчення війни припускають, що зусилля Росії зі збільшення внутрішнього виробництва безпілотників і ракет, постійна адаптація цих ударних комплексів, ймовірно, є частиною ширших російських зусиль з підготовки до затяжної війни в Україні і, можливо, до майбутньої війни з НАТО.

Водночас аналітики звертають увагу, що нинішня когнітивна війна Кремля, спрямована на запобігання майбутній військовій допомозі Заходу Україні, ґрунтується на страху і визнанні того, що єдина реальна надія Росії на перемогу над Україною – це ізоляція України від її союзників.

Читайте також: В ISW проаналізували, як Кремль намагається переконати Захід зупинити підтримку України

Як зазначають у ISW, реакція Кремля на зняття західними партнерами обмеження на далекобійність зброї, яка постачається Україні, є частиною тривалих зусиль Росії, спрямованих на те, щоб переконати західні держави припинити військову підтримку України, яку Путін прямо назвав умовою участі в переговорах про повне припинення вогню.

«Єдина реальна надія Росії на перемогу у війні в Україні – переконати Захід залишити Україну, і Кремль, ймовірно, побоюється впливу подальшої військової допомоги Заходу на військовий потенціал України. Дозвіл Україні атакувати військові склади і авіабази в Росії також загрожує здатності Москви продовжувати кампанію дальніх ударів по Україні, особливо в умовах, коли Росія прагне деморалізувати українське суспільство, завдаючи дедалі більших і частіших ударів, які непропорційно вражають цивільні райони», – йдеться у звіті.

Днями генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Китай, Іран та Північна Корея активно допомагають Росії у її війні проти України.

«Китай є ключовим посередником у війні Росії проти України, постачаючи товари подвійного призначення та допомагаючи обходити санкції», – процитувало Рютте видання La Repubblica.

У квітні агентство Reuters та британська дослідницька організація Open Source Centre (OSC) оприлюднили розслідування, в якому йшлося, що від 50% до 100% снарядів, які російська артилерія запускає по підрозділах ЗСУ, були поставлені з Північної Кореї.

Постачання зброї з КНДР до Росії розпочалися не пізніше вересня 2023 року, їм передував липневий візит тодішнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу до Пхеньяна.

З кінця 2023 року Росія також б’є по містах України північнокорейськими балістичними ракетами KN-23 та KN-24. Спочатку ці ракети мали низьку точність. Останні версії ракет виробництва КНДР вражають ціль із похибкою 50–100 метрів, каже джерело Reuters у ЗСУ.


Форум

XS
SM
MD
LG