Збільшення Росією запасів ракет, виробництво безпілотників та їх адаптація демонструють відданість Москви досягненню своїх цілей воєнним шляхом у затяжній війні в Україні. Про це йдеться звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики звертають увагу на повідомлення видання The Economist про те, що, за оцінками джерел в українському уряді, Кремль має на озброєнні 500 балістичних ракет, Росія збільшує виробництво безпілотників «Шахед» і наразі може виробляти приблизно 100 «Шахідів» на день – приблизно в чотири-п’ять разів перевищує їх оціночний добовий обсяг виробництва наприкінці 2024 року.
Читайте також: ЦПД: у Росії під удар дронів потрапило виробництво «Шахедів»
ISW пише, що дедалі більші російські атаки узгоджуються з повідомленнями про те, що Росія значно збільшує свої можливості з виробництва і зберігання вітчизняних безпілотників «Шахед», дронів-приманок, а також ракет.
В Інституті вивчення війни припускають, що зусилля Росії зі збільшення внутрішнього виробництва безпілотників і ракет, постійна адаптація цих ударних комплексів, ймовірно, є частиною ширших російських зусиль з підготовки до затяжної війни в Україні і, можливо, до майбутньої війни з НАТО.
Водночас аналітики звертають увагу, що нинішня когнітивна війна Кремля, спрямована на запобігання майбутній військовій допомозі Заходу Україні, ґрунтується на страху і визнанні того, що єдина реальна надія Росії на перемогу над Україною – це ізоляція України від її союзників.
Читайте також: В ISW проаналізували, як Кремль намагається переконати Захід зупинити підтримку України
Як зазначають у ISW, реакція Кремля на зняття західними партнерами обмеження на далекобійність зброї, яка постачається Україні, є частиною тривалих зусиль Росії, спрямованих на те, щоб переконати західні держави припинити військову підтримку України, яку Путін прямо назвав умовою участі в переговорах про повне припинення вогню.
«Єдина реальна надія Росії на перемогу у війні в Україні – переконати Захід залишити Україну, і Кремль, ймовірно, побоюється впливу подальшої військової допомоги Заходу на військовий потенціал України. Дозвіл Україні атакувати військові склади і авіабази в Росії також загрожує здатності Москви продовжувати кампанію дальніх ударів по Україні, особливо в умовах, коли Росія прагне деморалізувати українське суспільство, завдаючи дедалі більших і частіших ударів, які непропорційно вражають цивільні райони», – йдеться у звіті.
Днями генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Китай, Іран та Північна Корея активно допомагають Росії у її війні проти України.
«Китай є ключовим посередником у війні Росії проти України, постачаючи товари подвійного призначення та допомагаючи обходити санкції», – процитувало Рютте видання La Repubblica.
У квітні агентство Reuters та британська дослідницька організація Open Source Centre (OSC) оприлюднили розслідування, в якому йшлося, що від 50% до 100% снарядів, які російська артилерія запускає по підрозділах ЗСУ, були поставлені з Північної Кореї.
Постачання зброї з КНДР до Росії розпочалися не пізніше вересня 2023 року, їм передував липневий візит тодішнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу до Пхеньяна.
З кінця 2023 року Росія також б’є по містах України північнокорейськими балістичними ракетами KN-23 та KN-24. Спочатку ці ракети мали низьку точність. Останні версії ракет виробництва КНДР вражають ціль із похибкою 50–100 метрів, каже джерело Reuters у ЗСУ.
Форум