Доступність посилання

У Сухопутних силах заявили про зростання кількості відео з випадками перешкоджання роботі ТЦК


Військові нагадали про відповідальність для громадян через таке перешкоджання
Військові нагадали про відповідальність для громадян через таке перешкоджання

У Сухопутних військах Збройних сил України заявили, що останнім часом в інтернеті значно збільшилася кількість відео, що «фіксують свідоме перешкоджання діяльності військовослужбовців ТЦК і СП, причому деякі громадяни відкрито заохочують інших до таких дій».

Військові нагадали про відповідальність для громадян через таке перешкоджання.

«Важливо знати, що будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків військовослужбовців, включаючи погрози, моральний тиск, застосування фізичної сили чи пошкодження автомобілів, є серйозним правопорушенням і кваліфікується за статтею 114-1 Кримінального кодексу України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 8 років. Нагадуємо: ТЦК та СП відіграють ключову роль у забезпеченні обороноздатності України, зокрема під час воєнного стану та мобілізації, допомагаючи захищати нашу державу від зовнішніх і внутрішніх загроз», – йдеться в повідомленні.

У Сухопутних силах зазначили, що зараз триває робота з «перезавантаженням» роботи ТЦК і СП, щоб вона стала «прозорою і відкритою», і наголосили, що перешкоджання роботі цих структур можуть мати серйозні наслідки для національної безпеки, особливо в часу, коли в країні діє воєнний стан.

«У цей складний для країни час, коли ТЦК та СП забезпечують поповнення особовим складом Сил оборони України, будь-яка протидія їхній діяльності, включаючи погрози, насильство чи пошкодження майна, підриває зусилля, спрямовані на підтримку безпеки та цілісності України. Такі вчинки можуть призвести до юридичних наслідків, незалежно від особистих мотивів чи цілей, оскільки вони загрожують державним інтересам», – йдеться в повідомленні.

У ЗСУ наголосили, що кожен із громадян, хто досягнув 16 років і перебуває в осудному стані, може нести відповідальність за такі дії.

«Важливо розуміти, що намір чинити перешкоджання – навіть якщо результат не був повністю досягнутий – уже вважається правопорушенням. Це стосується як свідомого бажання завадити роботі ТЦК та СП, так і дій, коли людина усвідомлює можливі наслідки, але все одно їх ігнорує», – заявили в Сухопутних військах.

Раніше у Сухопутних військах стверджували, що всі наявні порушення з боку ТЦК та СП не залишаються «без належної оцінки й контролю».

В українському інформаційному просторі регулярно з’являються повідомлення про скандали між працівниками ТЦК і громадянами на вулицях міст і сіл. Негативна інформація про мобілізацію швидко поширюється соціальними мережами.

Неодноразово зазначалось, що це є наслідком інформаційно-психологічних операцій РФ. Наприклад, у квітні минулого року Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони України попереджали, що Росія проводить чергову інформаційну операцію проти України під назвою «Ухилянт», щоб зірвати мобілізацію, чоловіки знімають себе на відео за кордоном на відпочинку та називають себе «ухилянтами».

Форум

XS
SM
MD
LG