Доступність посилання

Під час військових навчань у Запорізькій області, 26 травня 2025 року
Під час військових навчань у Запорізькій області, 26 травня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Зеленський зустрівся з прем’єром Канади: йшлося про завершення війни, тиск на Росію та оборонну співпрацю

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з новим прем’єр-міністром Канади Марком Карні, повідомив український лідер у телеграмі.

За словами Зеленського, сторони обговорили санкції, які спрацюють, щоб спонукати Москву закінчити війну.

«Хороша зустріч із Марком Карні. Подякував за підтримку. Дуже цінуємо, що Канада – наш справжній друг. Обговорили, що потрібно, щоб наблизити тривалий мир. Найголовніше – тиснути на Росію так, щоб спонукати її робити реальні кроки для завершення війни. Дуже детально обговорили, які санкції спрацюють, зокрема вторинні, енергетичні та санкції проти тіньового флоту», – розповів президент.

Також президент додав, що вони вдвох обговорили оборонну співпрацю та розвиток коаліції охочих.

«Розповів про перебіг переговорів у Стамбулі та важливість подальшої координації наших зусиль. Наступні санкції проти Росії мають бути сильними та охоплювати енергетику й тіньовий флот, щоб схилити її робити реальні кроки до миру, – зазначив Зеленський.

«Тактик м'ясних штурмів». Що кажуть про генерала армії РФ Мордвічева?

15 травня очільник Росії Володимир Путін призначив Андрія Мордвічева командувачем сухопутних військ російської армії.

Це вже друге підвищення по службі для відносно молодого (49 років) генерала за час повномасштабного вторгнення Росії до України: у лютому 2023 року Мордвічев змінив на посаді командувача Центрального військового округу Олександра Лапіна, якого критикували власник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин, голова Чечні Рамзан Кадиров та російські провоєнні блогери.

В Україні Андрію Мордвічеву пред'явлено підозру в скоєнні воєнних злочинів. Читайте і дивіться за лінком

Сирський розповів, скільки російських танків і бронемашин уражено від початку року

Від початку 2025 року Сили оборони України уразили 1 159 російських танків, повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у фейсбуці.

«Українські воїни продовжують знищувати ворога та його техніку. Лише від початку цього року Сили оборони уразили понад тисячу танків окупантів (1159) та більш як дві з половиною тисячі бойових бронемашин (2 510)», – зазначив Сирський.

Головнокомандувач ЗСУ подякував українським захисникам за «професійну бойову роботу».

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Розвідка Великої Британії 5 березня заявила, що Росія від початку 2025 року, ймовірно, втратила приблизно 90 тисяч військових убитими і пораненими у війні проти України.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

«Все ще залишаєшся у 2022-му»: спогади бійця про вихід з «Азовсталі»

У травні 2022 року українські захисники почали залишати територію металургійного гіганта «Азовсталь» – останнього осередку українського спротиву в оточеному російськими військами Маріуполі. Протягом майже двох місяців у його бомбосховищах тримали оборону військові й переховувалися цивільні.

Між 16 і 20 травня 2022 року за наказом командування понад 1400 українських захисників залишили завод і потрапили в російський полон. Серед них – бійці «Азову», 36-ї бригади морської піхоти, 109-ї бригади ТРО, прикордонники та поліцейські. За три роки вдалося повернути лише 485 з них. Решту Кремль досі тримає в неволі – і не просто як полонених, а як засуджених. Насамперед «азовцям» виносять вироки на десятки років ув’язнення або навіть довічні строки.

Офіцер 12-ї бригади «Азову» Національної гвардії України з позивним «СП» був серед тих, хто пережив останні дні в «Азовсталі», потрапив у полон і згодом повернувся додому.

Про ті дні він розповів проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії». Читайте і дивіться за лінком

Лавров і Рубіо провели телефонні переговори: йшлося про підсумки зустрічі у Стамбулі і «подальші контакти»

У суботу, 17 травня, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров провів телефонну розмову з держсекретарем США Марко Рубіо, йдеться у повідомленні пресслужби російського МЗС.

Відомо, що під час розмови Лавров привітав «позитивну роль» Сполучених Штатів у сприянні відновленню переговорів між Росією та Україною.

Також у своєму телеграм-каналі МЗС Росії повідомило, що Лавров домовився з Рубіо про «продовження подальших контактів між Росією та США».

За даними МЗС РФ, США підтримали пропозицію обміну полоненими «1000 на 1000» та підготовку до перемир’я.

У США наразі розмову Лаврова і Рубіо публічно не коментували.

Перші за три роки прямі переговори України та РФ в Стамбулі завершилися приблизно після 90 хвилин діалогу. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив за підсумками переговорів, що темою обговорення був обмін полоненими та припинення вогню.

Згодом речник Кремля Дмитро Пєсков також згадав обмін полоненими у форматі 1000 на 1000 серед домовленостей, досягнутих у Стамбулі на переговорах 16 травня.

«Буде продуктивний день»: Трамп каже, що 19 травня проведе розмови з Путіним і Зеленським

Президент США Дональд Трамп анонсував, що у понеділок, 19 травня, проведе телефонну розмову з лідером РФ Володимиром Путіним, після чого – з президентом України Володимиром Зеленським.

Трамп зазначив, що з Путіним має намір обговорити «зупинення кровопролиття» та торгівлю. Після цього дзвінка, разом із президентом України вони поговорять із представниками НАТО.

«Сподіваюся, що це буде продуктивний день, буде домовлено про припинення вогню, і ця дуже жорстока війна, війна, якої ніколи не повинно було бути, закінчиться», – написав він.

Президенти України Володимир Зеленський, Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністри Великої Британії Кір Стармер і Польщі Дональд Туск 16 травня провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.

Перед цим перші за три роки прямі переговори України та РФ в Стамбулі завершилися приблизно після 90 хвилин діалогу. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив за підсумками переговорів, що темою обговорення був обмін полоненими та припинення вогню.

Сибіга назвав «єдиний реальний показник» готовності Росії припинити війну

Згода на повне, безумовне і тривале припинення вогню – «єдиний реальний показник» готовності Росії припинити війну, зазначив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

За його словами, результати «інтенсивної дипломатії» цього тижня можна розглядати з трьох точок зору: української, російської та глобальної.

«З російської точки зору, Путін використав стамбульську зустріч для цілей внутрішньої пропаганди та імітації мирного процесу, виграшу часу, відтермінування введення нових санкцій. Він намагається здаватися конструктивним, при цьому реально відмовляючись припинити війну. З глобальної точки зору, є лише один реальний показник готовності Росії припинити війну: згода Путіна на безумовне, повне та тривале припинення вогню», – зазначив Сибіга.

На його думку, світ не може дозволити Росії використати зустріч в Стамбулі як виправдання для продовження агресії.

«Має бути більше кроків, ніж 17-й санкційний пакет ЄС, за який ми вдячні. Price cap на нафту, ембарго на російські енергоносії в Європі, тіньовий флот, повні секторальні санкції проти всього банківського сектору та центробанку, а також інші кроки Європи, США та інших партнерів», – вважає міністр.

Сибіга запевнив, що економічний тиск має йти пліч-о-пліч із кроками щодо зміцнення України: додатковими пакетами стримування, ППО, інвестиціями в ОПК.

«Ми продовжуємо закликати Росію погодитися на повне та тривале припинення вогню, припинити вбивства та розпочати змістовний мирний процес. Кожен день відмови має вести до посилення тиску», – зазначив міністр. Про це тут

У СБУ заявили про початок підготовчих заходів до обміну полоненими у форматі «1000 на 1000»

Служба безпеки України розпочала підготовчі заходи до обміну полоненими у форматі «1000 на 1000», йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

«Зокрема, СБУ формує перелік російських військових, котрі утримуються в українському полоні і які можуть бути передані РФ», – зазначили у спецслужбі.

Також відомо, що СБУ разом з Міністерством охорони здоров'я та усіма відповідними структурами проводить підготовку до прийому українських воїнів, які наразі перебувають у російському полоні: «готується відповідна інфраструктура, локації та медичний персонал, необхідні для прийому, супроводження та реабілітації наших військових».

Масштабний обмін полоненими може відбутися наступного тижня, вважає очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов 17 травня – його коментар поширив канал ТСН.

Перші за три роки прямі переговори України та РФ в Стамбулі завершилися приблизно після 90 хвилин діалогу. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив за підсумками переговорів, що темою обговорення був обмін полоненими та припинення вогню.

Згодом речник Кремля Дмитро Пєсков також згадав обмін полоненими у форматі 1000 на 1000 серед домовленостей, досягнутих у Стамбулі на переговорах 16 травня.

На цей момент, за даними Координаційного штабу з питан поводження з військовополоненими, у рамках перемовного процесу та обмінів з березня 2022 року з полону визволили 4 757 українських громадян.

«Росія повинна погодитися на повне припинення вогню»: Леммі відреагував на удар поблизу Білопілля

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі у соцмережі Х прокоментував російську атаку по евакуаційному автобусу в Сумській області, поблизу Білопілля.

За його словами, якщо президент РФ Володимир Путін «серйозно налаштований на мир, Росія повинна погодитися на повне та негайне припинення вогню, як це зробила Україна».

Леммі зазначив, що атака РФ відбулась всього через кілька годин після переговорів у Туреччині.

Вранці обласна влада повідомила, що російська армія вразила дроном цивільний автобус, який прямував до Сум, у районі Білопілля. Загинули дев’ятеро людей, ще семеро зазнали поранень.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Трамп не назвав Путіна перешкодою на шляху до миру, але висловив готовність застосувати нові санкції

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп вважає, що російські війська могли дійти до Києва протягом кількох годин на початку повномасштабного вторгнення до України в 2022 році – про це він заявив у інтерв’ю каналу Fox News.

«Я думаю, що Путін втомився від цього всього, і він не виглядає добре. А він хоче виглядати добре. Не забувайте, це (повномасштабне вторгнення – ред.) мало закінчитися за тиждень. Якби він не застряг у багнюці зі своїми танками, вони були б у Києві за п’ять годин», – заявив він.

Водночас Трамп нагадав, що США надали Україні протитанкові комплекси Javelin за його президентства.

Він не відповів прямо на питання про те, чи вважає президента Росії Володимира Путіна перешкодою на шляху до миру. Втім, Трамп вважає себе єдиним, хто може покласти край війні:

«Ніхто не використовує важелі впливу так добре, як я».

На питання журналіста, чи це означає зміну його підходу до санкцій проти Росії, Трамп заявив, що «нічого не змінилося».

«У мене завжди були (санкції – ред.). Я скористаюся цим, якщо доведеться. Я б волів не використовувати це», – сказав президент США.

Передвиборча гонка в Румунії добігає кінця. До чого тут СБУ?

Румуни підуть на вибори у неділю, 18 травня, щоб нарешті обрати нового президента після місяців безпрецедентного політичного хаосу, який призвів до анулювання попередніх виборів і заборони участі фавориту перегонів.

Ще в листопаді 2024 року СБУ оголосила заборону на в'їзд до України одного з нинішніх кандидатів на посаду президента Румунії. Читайте про це за лінком

Медіа: голова ГУР сподівається, що обмін «1000 на 1000» відбудеться наступного тижня

Масштабний обмін полоненими може відбутися наступного тижня, вважає очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов 17 травня – його коментар поширив канал ТСН.

«Сподіваюсь, це (обмін полоненими – ред.) станеться на наступному тижні. За списками, ви ж розумієте – буде обмін, скажімо так, кого зможемо забрати – того будем забирати. І так само віддавати», – сказав він.

Буданов додав, що не бачить «особливих проблем» для проведення такого обміну.

Перші за три роки прямі переговори України та РФ в Стамбулі завершилися приблизно після 90 хвилин діалогу. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив за підсумками переговорів, що темою обговорення був обмін полоненими та припинення вогню.

Згодом речник Кремля Дмитро Пєсков також згадав обмін полоненими у форматі 1000 на 1000 серед домовленостей, досягнутих у Стамбулі на переговорах 16 травня.

На цей момент, за даними Координаційного штабу з питан поводження з військовополоненими, у рамках перемовного процесу та обмінів з березня 2022 року з полону визволили 4 757 українських громадян.

Голова МЗС Чехії прокоментував атаку Росії на Сумщині: «ось наскільки Путін хоче мирних переговорів»

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський відреагував на російський удар по цивільному автобусу на Сумщині 17 травня.

За словами дипломата, в Стамбулі «ще не прибрали стільці» з переговорів між делегаціями України та Росії, коли російська армія вбила дев’ять мирних жителів у Сумській області.

«Люди в автобусі, з родинами. Ось наскільки серйозно Путін ставиться до мирних переговорів. Кремль не хоче миру. Він хоче війни», – заявив Ліпавський.

Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, коментуючи удар по Сумщині, що Україна чекає від Сполучених Штатів, Європи та всіх своїх партнерів сильних санкцій проти Росії.

Читайте також: «Не повинно бути ілюзій»: Сибіга про російський удар по автобусу на Сумщині

Вранці обласна влада повідомила, що російська армія вразила дроном цивільний автобус, який прямував до Сум, у районі Білопілля. Загинули дев’ятеро людей, ще семеро зазнали поранень. Про це тут

У Кремлі заявили про «домовленості», які потрібні для зустрічі Путіна із Зеленським

Зустріч президентів Росії та України Володимира Путіна та Володимира Зеленського можлива, але лише після того, як делегації двох країн досягнуть певних домовленостей. Про це заявив представник Кремля Дмитро Пєсков, передає російська служба Радіо Свобода.

«Таку зустріч як результат роботи делегацій двох сторін при досягненні певних домовленостей цих делегацій вважаємо за можливу, але саме як результат роботи і після досягнення певних результатів у вигляді домовленостей двох сторін», – сказав Пєсков.

Він також підтвердив, що Росія готує власний перелік умов для припинення вогню та має намір передати його українській стороні.

Раніше глава російської делегації Володимир Мединський після прямої зустрічі з представниками України у Стамбулі повідомляв, що Москва та Київ домовилися до наступного раунду переговорів детально зафіксувати ці умови.

Пєсков заявив, що насамперед належить виконати домовленості, досягнуті на переговорах 16 травня, в тому числі обмін полоненими у форматі 1000 на 1000.

Представник Кремля не став коментувати умови, які, за повідомленнями в медіа, Росія висунула Україні. Серед них – визнання російської юрисдикції над анексованим Кримом та чотирма українськими областями. За словами Пєскова, обговорення умов має відбуватися за зачиненими дверима.

Київ заяви Кремля наразі не коментував. Раніше Міністерство закордонних справ України заявило, що російська сторона на переговорах у Туреччині озвучила неприйнятні для України вимоги. Про це тут

Повітряні сили звітують про збиття 36 БПЛА протягом нічної атаки Росії

Російська армія запустила 62 дрони типу Shahed і безпілотники-імітатори по Україні протягом ночі проти 17 травня, повідомляє командування Повітряних сил у суботу.

Пуски, за даними військових, здійснювалися з напрямків Курська, Орла, Шаталова в Росії, а також Гвардійського в окупованому Криму.

«Станом на 12.00 підтверджено збиття 36 ударних БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на сході, півночі, півдні, заході та в центрі країни», – йдеться в повідомленні.

Ще шість російських безпілотників-імітаторів – локаційно втрачені без негативних наслідків, додає командування. Внаслідок російської атаки постраждали Сумщина, Одещина, Харківщина, Дніпропетровщина та Донеччина.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Зеленський: «треба тиснути на Росію, щоб убивства припинились»

Президент Володимир Зеленський прокоментував російський удар по автобусу в Сумській області вранці 17 травня.

«У лікарнях зараз семеро поранених після удару російського дрону по звичайній маршрутці. У людей опіки, переломи, контузії. Всі отримують потрібну допомогу. На жаль, є загиблі – дев’ятеро людей. Усі деталі перевіряються», – написав він у своїх соцмережах.

За попередніми даними голови держави, серед загиблих є родина – батько, мати та донька. Він вказав на те, що всі загиблі – цивільні:

«І росіяни не могли не розуміти, по якому транспортному засобу завдають цього удару. Це було свідоме вбивство цивільних».

Зеленський нагадав, що під час переговорів у Стамбулі Росія мала можливість припинити вогонь, як це пропонував Київ.

«Треба тиснути на Росію, щоб убивства припинились. Без сильніших санкцій, без сильнішого тиску на Росію там не шукатимуть реальної дипломатії. Вчора в Стамбулі всі побачили слабку й непідготовлену російську делегацію без суттєвих повноважень. Це має змінитись», –заявив президент.

Він додав, що Україна чекає від Сполучених Штатів, Європи та всіх своїх партнерів сильних санкцій проти Росії – «дипломатія повинна запрацювати».

Вранці обласна влада повідомила, що російська армія вразила дроном цивільний автобус, який прямував до Сум, у районі Білопілля. Загинули дев’ятеро людей, ще семеро зазнали поранень. Більше інформації тут

«Не повинно бути ілюзій»: Сибіга про російський удар по автобусу на Сумщині

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга прокоментував російську атаку на рейсовий автобус у Сумській області вранці 17 травня.

«Російська армія вбила дев’ятьох людей, в тому числі літніх жінок, та поранила ще кількох людей у огидній атаці на цивільний автобус у Сумській області. Цілеспрямований та варварський воєнний злочин», – заявив голова дипломатичного відомства.

Сибіга підкреслив, що Путін, замість того, аби покласти край війні, як це пропонували вчора Україна, Сполучені Штати та Європа, продовжує вести війну проти цивільних.

«Не повинно бути ілюзій. Тиск на Москву повинен посилюватися, аби покласти край російському терору», – додав міністр.

Тим часом Сумська ОВА повідомляє, що голова адміністрації Олег Григоров доручив профільним службам спільно з військовим командуванням терміново опрацювати нові безпечні маршрути для пасажирського транспорту в регіоні.

Вранці російська армія вразила дроном цивільний автобус, який прямував до Сум, у районі Білопілля. Загинули дев’ятеро людей, ще семеро зазнали поранень.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

СБУ підтвердило удари по складу боєприпасів Росії в окупованому Криму

Дрони Служби безпеки України напередодні вдарили по складах боєприпасів в Криму, повідомило Радіо Свобода джерело в спецслужбі.

«Вчора дрони Служби безпеки організували серйозну «бавовну» на складах боєприпасів 126-ої окремої гвардійської бригади берегової оборони РФ, яка розташована поблизу села Перевальне в Криму. Там розміщувалися бокси для зберігання військової техніки, озброєння та паливно-мастильних матеріалів», – повідомив співрозмовник Радіо Свобода.

Джерело в СБУ, зокрема, посилається на відео та повідомлення місцевих жителів, які свідчать про детонацію та пожежі на території російських складів. Крім того, російська окупаційна влада тимчасово перекривала рух трасою Сімферополь-Алушта, яка проходить повз Перевальне.

Також були повідомлення про загиблих російських військових, які перебували на військовому складі.

«СБУ продовжує ефективно працювати по законних військових цілях на території захопленого росіянами Криму. Робота над послабленням військових спроможностей ворога триватиме і надалі», – додало джерело в службі.

Напередодні Крим зазнав атаки безпілотників. За окремими повідомленнями, вони вразили склад у районі Перевального. Очільник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко згодом заявив, що в «Криму досі детонують склади росіян після нічної атаки невідомих дронів».

Влада прифронтових областей повідомила про поранених і загиблих через російські атаки за добу

Внаслідок російських обстрілів у Херсонській області протягом попередньої доби загинули двоє цивільних, повідомляє голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін 17 травня.

«Стало відомо, що вчора через атаку ворожого дрона у Бериславі травми, несумісні з життям, дістав 50-річний чоловік», – заявив він.

Раніше голова області повідомив про одного загиблого й 13 поранених на Херсонщині через російські обстріли напередодні. В області також постраждали критична й залізнична інфраструктура, житлові будинки, АЗС, стільникові вежі, газопроводи, господарчі споруди, приватні авто й автомобіль із гуманітарною допомогою.

За даними голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, в регіоні дев’ятеро людей зазнали поранень через російські атаки. Напередодні обласна влада повідомляла про двох загиблих чоловіків у Костянтинівці.

Напередодні голова Харківщини Олег Синєгубов повідомляв про 55-річну загиблу й чотирьох поранених внаслідок обстрілів Куп’янська. За оновленими даними, постраждали шестеро чоловіків – 58, 49, 40, 53, 54 і 59 років.

«У селі Кутьківка Дворічанської громади постраждали 39-річний і 59-річний чоловіки та 62-річна жінка», – додав голова ОВА.

Про обстріли та пошкодження напередодні повідомляли очільники Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської областей. За даними обласних адміністрацій, цивільні не постраждали.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Українське командування повідомляє про 145 боєзіткнень на фронті за попередню добу

Російські війська продовжували атакувати на різних напрямках напередодні, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил. За попередню добу командування зафіксувало 145 бойових зіткнень на фронті.

За зведенням, напередодні авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили сім районів зосередження російського особового складу, озброєння й військової техніки та один засіб протиповітряної оборони.

Зокрема, російські загарбники п’ять разів штурмували позиції українських підрозділів на Харківському напрямку, в районах Вовчанська, Строївки та Кам’янки. Ще чотири штурми ЗСУ відбили на Куп’янському напрямку.

«На Лиманському напрямку ворог атакував 17 разів, намагаючись просунутися вперед поблизу населених пунктів Греківка, Торське, Ямполівка, Колодязі та в бік Шийківки, Ольгівки, Нового Миру, Рідкодуба й Зеленої Долини», – йдеться в повідомленні.

Бойові дії також тривали на Сіверському й Краматорському напрямках. На Торецькому армія Росії здійснила 19 атак у районах Торецька, Кримського та в бік Диліївки, Катеринівки, Плещіївки й Новоспаського.

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 52 штурмових і наступальних дій агресора у районах населених пунктів Новосергіївка, Малинівка, Єлизаветівка, Лисівка, Удачне, Новоолександрівка, Запоріжжя, Троїцьке, Богданівка, Андріївка та в бік населених пунктів Новоукраїнка, Олексіївка, Полтавка, Яблунівка, Стара Миколаївка, Нова Полтавка», – повідомляє штаб.

Ще 18 разів російська армія атакувала позиції ЗСУ на Новопавлівському напрямку.

На Гуляйпільському та Придніпровському напрямках напередодні боєзіткнень не фіксували. На Оріхівському напрямку українські війська відбили два російських штурми поблизу Щербаків та Малих Щербаків.

Штаб додає, що на Курському напрямку за добу відбулося 13 боєзіткнень.

За спостереженнями ISW на 16 травня, російські війська продовжують розширювати наступ на північному сході від Покровська та південному заході від Торецька, хоча все ще неясно, чи російське командування надасть перевагу просуванню до Костянтинівки чи Покровська влітку 2025 року.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG