Доступність посилання

Чернєв про сесію Парламентської асамблеї НАТО: «неоднозначні» враження, але сильна декларація


Парламентська асамблея НАТО тривала в американському Дейтоні з 23 по 26 травня
Парламентська асамблея НАТО тривала в американському Дейтоні з 23 по 26 травня

Народний депутат від «Слуги народу» й голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв прокоментував сесію асамблеї, яка тривала в Сполучених Штатах із 23 по 26 травня.

«Неоднозначні почуття від сесії ПА НАТО в американському Дейтоні, де наша делегація завершує роботу. З таким за останні три роки я стикнувся вперше», – заявив Чернєв.

За словами парламентаря, попри згадки та окремі доповіді про Україну, акценти сесії «намагалися змістити з актуальних проблем триваючої війни в центрі Європи на історичні події 30-річної давнини», а саме підписання Дейтонських угод про завершення війни в Боснії та Герцеговині.

Читайте також: Нідерланди: підтримувана Росією група хакерів зламала мережі поліції та НАТО

Крім того, українська делегація мала зустріч із американською, яка, за відгуком Чернєва, була «не такою теплою, як завжди». Водночас це враження контрастувало з «абсолютною підтримкою» від представників країн Європи, яку вони висловлювали українським делегатам у кулуарах.

«Європейці, до речі, також дивувались розставленим акцентам цієї сесії ПА НАТО приймаючою стороною. Спираючись на таку підтримку та абсолютну єдність європейців щодо питання України, вдалося прийняти дуже сильну фінальну декларацію по Україні», – розповів народний депутат.

Він вказав на те, що асамблея відкинула ультиматум Росії щодо відмови Києву в членстві в НАТО й натомість закликала уряди прискорити співпрацю для наближення вступу України.


«Нашій делегації також вдалося протиснути важливий пункт із закликом запросити Україну до участі у Саміті НАТО у Гаазі та провести Раду Україна-НАТО на рівні голів держав та урядів. Я особисто запитав генсека НАТО Марка Рютте, чи готовий він виконати цей пункт декларації, на що він відповів, що працюватиме над цим питанням з нашим керівництвом», – додав Чернєв, у підсумку назвавши сесію дуже вдалою.

Напередодні Парламентська асамблея НАТО ухвалила декларацію, в якій підтвердила підтримку України, в тому числі на шляху до щодо членства в Альянсі. Асамблея звернулася до країн-членів із закликом збільшити військову допомогу Україні, посилити санкції проти Росії, а також запросити Україну до участі в саміті НАТО в Гаазі та провести зустрічі Ради НАТО – Україна на рівні голів держав і урядів.

Форум

XS
SM
MD
LG